Święto Grupy Krynickiej GOPR

W Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju odbyły się uroczystości z okazji 70-lecia Grupy Krynickiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Z okazji jubileuszu, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski uhonorował ratowników Złotym i Srebrnym Jabłkiem Sądeckim.

– Dziękuję za waszą służbę – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Dzięki ratownikom górskim zostało ocalone wiele istnień ludzkich. Działacie profesjonalnie i szybko niosąc pomoc turystom, a na naszym terenie szczególnie narciarzom korzystającym z licznych wyciągów narciarskich. Nie jest ważne, jaka jest pora dnia czy nocy – zawsze jesteście na posterunku i w gotowości. Dziękuję raz jeszcze! Życzę zdrowia, siły i niesłabnącej pasji w codziennej służbie!

Srebrne Jabłko Sądeckie otrzymali: Paweł Król, Marcin Deja, Jerzy Buczek, Stanisław Źrałka, Grzegorz Maślanka.

Złote Jabłko Sądeckie: Maciej Więcek, Marek Kotarba, Tomasz Kościsz, Władysław Skoczeń, Jan Stachoń.

Podczas uroczystej gali, którą prowadzili: Grzegorz Sus – zastępca prezesa Zarządu Krynickiej Grupy  GOPR i Michał Słaboń – naczelnik Grupy Krynickiej GOPR, siedmiu nowych ratowników złożyło ślubowanie i wstąpiło w szeregi Krynickiej Grupy GOPR. Na emeryturę odeszła natomiast Atena – pies, który służył w jednostce przez 9 lat.

Krynicka Grupa GOPR otrzymała medal Polonia Minor, który przekazał marszałek województwa Witold Kozłowski i radna wojewódzka Jadwiga Wojtowicz.

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski został odznaczony Odznaką Honorową Za Zasługi dla Ratownictwa Górskiego. Otrzymał również okolicznościowy medal za wsparcie udzielane ratownikom górskim.

W spotkaniu wzięli udział m.in.: posłowie Anna Paluch i Patryk Wicher, wojewoda małopolski Łukasz Kmita, marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski, radna wojewódzka Jadwiga Wójtowicz, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, burmistrz Krynicy-Zdroju Piotr Ryba, a także burmistrzowie i wójtowie z regionu, szefowie służb i inspekcji.

Fot. Maria Olszowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony