Taekwondo – Mistrzostwa Polski. Brązowa Dominika Potoniec

W Nowej Rudzie Słupiec odbyły się XXVIII Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Taekwon-do ITF. Znakomicie spisała się Dominika Potoniec z Nowego Sącza, która wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Polski.

W zawodach udział wzięło 382 sportowców. Nowosądecki Klub Sportowy Taekwon-do reprezentowała Dominika Potoniec – stopień uczniowski 2cup, oraz Wiktoria Potoniec – stopień uczniowski 4cup.

– Rywalizacja odbywała się w 3 konkurencjach: układy formalne, walka sportowa i techniki specjalne – opowiada Andrzej Roszczyk NKS Taekwodno Nowy Sącz. – Nasza zawodniczka Dominika Potoniec zdobyła: brązowy medal w walkach w kategorii do 55 kg staczając 8 pasjonujących pojedynków. W tej kategorii wagowej rywalizowało 56 zawodniczek. Tym samym obroniła medal z ubiegłorocznych Mistrzostw Polski. Dominika trenuje Taekwon-do w naszym klubie od 2011 roku (zaczynała w wieku 6 lat). Jest jedną z najbardziej utytułowanych zawodniczek. Podczas eliminacji do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, które odbywały się początkiem maja zdobyła złoty medal w walkach w kategorii do 55 kg, co stawiało ją w gronie faworytek do medali i nie zawiodła.

Druga z nowosądeckich zawodniczek Wiktoria Potoniec startowała w tej samej kategorii wagowej zajmując 17 miejsce (3 wygrane pojedynki). To był pierwszy start Wiktorii na Mistrzostwach Polski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Instagram