Taekwondo – Mistrzostwa Polski. Brązowa Dominika Potoniec

W Nowej Rudzie Słupiec odbyły się XXVIII Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Taekwon-do ITF. Znakomicie spisała się Dominika Potoniec z Nowego Sącza, która wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Polski.

W zawodach udział wzięło 382 sportowców. Nowosądecki Klub Sportowy Taekwon-do reprezentowała Dominika Potoniec – stopień uczniowski 2cup, oraz Wiktoria Potoniec – stopień uczniowski 4cup.

– Rywalizacja odbywała się w 3 konkurencjach: układy formalne, walka sportowa i techniki specjalne – opowiada Andrzej Roszczyk NKS Taekwodno Nowy Sącz. – Nasza zawodniczka Dominika Potoniec zdobyła: brązowy medal w walkach w kategorii do 55 kg staczając 8 pasjonujących pojedynków. W tej kategorii wagowej rywalizowało 56 zawodniczek. Tym samym obroniła medal z ubiegłorocznych Mistrzostw Polski. Dominika trenuje Taekwon-do w naszym klubie od 2011 roku (zaczynała w wieku 6 lat). Jest jedną z najbardziej utytułowanych zawodniczek. Podczas eliminacji do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, które odbywały się początkiem maja zdobyła złoty medal w walkach w kategorii do 55 kg, co stawiało ją w gronie faworytek do medali i nie zawiodła.

Druga z nowosądeckich zawodniczek Wiktoria Potoniec startowała w tej samej kategorii wagowej zajmując 17 miejsce (3 wygrane pojedynki). To był pierwszy start Wiktorii na Mistrzostwach Polski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony