Tłumy na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Miasteczku Galicyjskim

Jak co roku kilka dni przed świętami w Miasteczku Galicyjskim odbył się tradycyjny Jarmark Bożonarodzeniowy. Było jak zawsze niezwykle barwnie i świątecznie.

Na wielu straganach goście mogli podziwiać i nabyć ręcznie wykonane ozdoby, od przepięknych bombek, po cudnowne aniłki wydziergane na szydełku. Były też domowe ciasta, chleby, swojskie wędliny, które można było posmakować. Jednym słowem kilkudziesieciu wysatwców przygtowało wszystko co jest potrzebne na święta.

Jarmark cieszył się ogromnym zainteresowaniem o czym świadczył całkowicie zakorkowany pojazdami parking. Samochody zajmowały każde wolne miejsce w pobliżu Miasteczka Galicyjskiego

Oczywiście Św. Mikołaj z Anielicami, które rozdawali cukierki. Były też koncerty, występy sceniczne m. in. grupy wokalnej Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu, Orkiestry Dętej OSP Piwniczna-Zdrój i Grupy Kolędniczej z Podegrodzia. Przez cały czas słychać było kolędy, pastorałki, a wśród dzieci największym zainteresowaniem ciszyły się żywe zwierzęta.

Miniona Sobota i niedziela były dniami Jarmarków Bożonarodzeniowych. Jak Sądecczyzna długa i szeroka na straganach w Starym Sączu, Piwnicznej, Muszynie czy Krynicy można było zaopatrzyć się wszystko co związane jest ze świętami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony