Trwa remont drogi powiatowej Paszyn – Mogilno – Krużlowa

Trwa kolejny etap prac na remontowanej drodze powiatowej Paszyn – Mogilno – Krużlowa. Kilka dni temu wykonawca przystąpił do frezowania starej nawierzchni i przygotowania podbudowy oraz budowy kanału technologicznego. Prace są prowadzone na połowie jezdni – prawą stroną od skrzyżowania z drogą krajową nr 28 w Paszynie, w kierunku Mogilna.

Utworzony w wyniku frezowania głęboki podłużny uskok w nawierzchni wymaga ograniczenia prędkości przez kierujących pojazdami oraz zachowania szczególnej ostrożności. Ruch na zwężonych odcinkach jest regulowany sygnalizacją świetlną i będzie się odbywał wahadłowo, na kilku odcinkach tej drogi. Okresowo będą występować ograniczenia dojazdu do nieruchomości sąsiadujących z odcinkami objętymi robotami, dlatego istnieje potrzeba uwzględnienia wprowadzanych ograniczeń w planowaniu przejazdów tą drogą.

Warunki terenowe i sposób zagospodarowania obszaru nie dają żadnych możliwości wykonania dróg objazdowych na czas budowy. Wykonawca robót zadeklarował reagowanie na potrzeby zgłaszane przez mieszkańców w zakresie wykonania doraźnych zjazdów z drogi, jak również przekazywanie bieżących informacji o zakresie ograniczeń. Kierowcy przejeżdżający tranzytem proszeni są o korzystanie z innych dróg.

O kolejnych zmianach w tym zakresie informacje będą przekazywane na bieżąco.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony