Tu Sączy się dobry jazz! Warto zajrzeć do Sokoła w Starym Sączu

Za nami bardzo udane koncerty na III Sącz Jazz Festivalu i wiele wskazuje na to, że tak będzie dalej. Dla miłośników tej muzyki zostały trzy, niezwykle ciekawe koncerty. Już w piątek (26.11) w starosądeckim Sokole wystąpi Saso Popovski Trio (Macedonia). Zapowiada się bardzo energetyczny wieczór. Później sądeczanka Natalia Szczypuła i na zakończenie Przemysław Strączek CULTURAL CONCEPT feat. Kandara Diebat.

Wielbiciele jazzu usłyszą to co najlepsze na Bałkanach. Saso Popovski jest bowiem czołowym macedońskim gitarzystą jazzowym i kompozytorem, który występował już na wielu festiwalach w Europie, takie jak Roccella Jazz Festival – Włochy, Perto Jazz Festival – Saint Petrsburg Rosja, Nishville Jazz Festival – Serbia, Skopje Jazz Festival – N.Macedonia, Valjevo Jazz Festival – Serbia, Petrovac Jazz Festival – Czarnogóra, Ohrid Summer Festival – N.Macedonia, Tirana Jazz Festival – Albania, Kikinda Jazz & Blues Festival – Serbia, Budapest Jazz Club – Węgry.

W skład Trio wchodzą: Ivan Bejkov na kontrabasie oraz młody Viktor Filipovski na perkusji. Z tym składem Saso Popovski nagrał płytę „Fallen Land”, wydana przez SJF Records (Skopje Jazz Festival Label).

Bilety na każdy festiwalowy koncert kosztuje tyle samo, tj. 40 zł. Można je kupić w przedsprzedaży www.ekobilet.pl/ckis oraz w kasie przed koncertem.

Do zobaczenia na Sącz. Jazz Festivalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony