Twierdziła, że słoik z marihuaną znalazła w okolicach zbiornika wodnego

Dwie osoby zostały zatrzymane za posiadanie substancji odurzających – 21-latka za marihuanę, a jej 27-letni kompan za kryształki MDPV. Teraz będą się tłumaczyć przed sądem. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

8 lipca br. około godziny 20:30, w czasie patrolowania gminy Podegrodzie starosądeccy policjanci obok jednego ze sklepów podjęli interwencję w stosunku do dwóch mężczyzn, którzy spożywali alkohol w miejscu publicznym. Podczas ich legitymowania mundurowi zwrócili uwagę na kobietę i mężczyznę, którzy stojąc w pobliżu przy swoim samochodzie, zaczęli nerwowo się zachowywać. Funkcjonariusze postanowili i to sprawdzić.

W trakcie przeszukania samochodu szybko okazało się, że w pojeździe były narkotyki. Na przednim siedzeniu leżał portfel, w którym mundurowi znaleźli zwitek folii aluminiowej z zawartością białych kryształków, a na dywaniku pasażera szklany słoik z suszem roślinnym. Po przebadaniu substancji narkotesterem potwierdziło się, że były to narkotyki – w słoiku marihuana, a w folii kryształki MDPV. Obydwoje przyznali, że ujawnione substancje należą do nich, ale zostały wcześniej znalezione. 27-latek twierdził, że narkotyki znalazł kilka miesięcy temu i włożył je do portfela, zapominając o ich istnieniu. Historię o przypadkowym znalezieniu słoika z marihuaną w okolicach jednego ze zbiorników wodnych na Sądecczyźnie opowiedziała również 21-latka.

21-letnia mieszkanka Sądecczyzny oraz 27-letni tarnowianin zostali zatrzymani i przewiezieni do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Po nocy spędzonej w policyjnej celi usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków. Dodatkowo wobec kobiety prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło/fot. KMP Nowy Sącz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony