Uciekał przed policjantami grupy SPEED z 4 promilami!

Niechlubny rekordzista z 4 promilami został zatrzymany przez policjantów sądeckiej grupy SPEED. Mężczyzna stwarzał realne zagrożenie na drodze, dlatego funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg. Dzięki ich doświadczeniu i zdecydowanej reakcji nietrzeźwy kierujący został szybko wyeliminowany z drogi.

Do zdarzenia doszło 22 marca br. około godz. 19:45 w miejscowości Stróże. Wówczas policjanci drogówki z grupy SPEED z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu patrolując ten rejon zauważyli audi, którego kierowca nie zasygnalizował manewru skrętu, a jego styl jazdy wzbudzał podejrzenie, że może prowadzić będąc pod wpływem alkoholu.

W związku z tym faktem policjanci natychmiast postanowili to sprawdzić i zatrzymać go do kontroli drogowej. Jednak pomimo użycia dźwiękowych i świetlnych sygnałów uprzywilejowania wysyłanych przez nieoznakowany radiowóz, kierujący nie zatrzymał się. Wtedy mundurowi podjęli za nim pościg – kierujący nadal nie reagował tylko przyspieszył i zajeżdżał policjantom drogę zjeżdżając na przeciwległy pas ruchu i stwarzając  zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Akcja była bardzo dynamiczna, w trakcie pościgu funkcjonariusze wyprzedzili audi, po czym  kierujący audi spowodował kolizję z radiowozem uszkadzając go. – relacjonuje podkom. Justyna Basiaga

Po zatrzymaniu pojazdu policjanci podbiegli do samochodu uciekiniera – mężczyzna nie chciał wysiąść i nie reagował na polecenia funkcjonariuszy w związku z czym konieczne było jego obezwładnienie. 43-letni mieszkaniec gminy Grybów został poddany badaniu na obecność alkoholu w organizmie, które wykazało, że mężczyzna miał ponad 4 promile. Niechlubny rekordzista został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. – dodaje podkom. Justyna Basiaga

Teraz 43-latek odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz spowodowanie kolizji drogowej z radiowozem. Za popełnione przez niego przestępstwa kodeks karny przewiduje od 3 miesięcy do nawet 5 lat więzienia. Ponadto za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu również m.in. zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat.

źródło/fot.: KMP w Nowym Sączu

One thought on “Uciekał przed policjantami grupy SPEED z 4 promilami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony