Uroczyste otwarcie hali sportowej ze strzelnicą w Marcinkowicach

W Marcinkowicach niezwykle uroczyście, muzycznie – koncertowała Orkietsra Reprezentacyjna Straży Granicznej, sportowo – strzelano rzuty karny, były pokazy sprawności – otwarto powiatową halą sportową ze strzelnicą przy Zespole Szkół.

Gospodarzem spotkania, na które przybyli ministrowie, posłowie, senator, włodarze sądeckich miast i gmin, radni powiatowi oraz szefowie służb mundurowych był starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Nowa hala to nowoczesny obiekt, jest pełnowymiarowa, z całym niezbędnym zapleczem. W listopadzie odbędzie się przetarg na drugą część Powiatowego Centrum Sportu – lekkoatletyczną. Znajdzie się tam boisko wielofunkcyjne, korty tenisowe, boisko do squasha, bieżnie, rzutnie, skocznia w dal i wzwyż, miejsce do pchnięcia kulą, pełnowymiarowy basen na 25 metrów, w którym woda będzie podgrzewana.

Całkowita wartość inwestycji to 13 milionów 307 tysięcy złotych, w tym dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w wysokości 4,5 miliona złotych, z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 6,3 miliona złotych. Pozostała kwota to pieniądze ze sprzedaży działek powiatowych. Dzięki pozyskanym środkom, nie został obciążony budżet powiatowy.

Fot. Maria Olszowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony