Uwaga! Ruch wahadłowy i możliwe zamknięcia drogi w Chełmcu

Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Sączu informuje, że do odwołania zostaje wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu na drodze powiatowej Chełmiec – Naszacowice w miejscowościach Chełmiec: ul. Papieska, Świniarsko i Podrzecze (na odcinku ok. 4 km – począwszy od skrzyżowania pod Urzędem Gminy Chełmiec do ronda w miejscowości Podrzecze) w związku z rozpoczynającą się modernizacją tej drogi.

Szczegóły dotyczące remontu:

W ubiegłą sobotę została otwarta dla ruchu obwodnica zachodnia Nowego Sącza, dlatego też możemy przystąpić do robót na drodze Chełmiec – Naszacowice.

Roboty polegać będą na budowie ok. 350 m chodnika oraz wymianie i wzmocnieniu konstrukcji drogi poprzez rozbiórkę istniejących warstw bitumicznych oraz wykonaniu nowych warstw (w tym warstwy ścieralnej z mieszanki mastyksowo -grysowej) wzmocnionych siatkami z włókna szklanego. Poprawione zostanie również odwodnienie poprzez wykonanie ścieku przykrawężnikowego.

Po zakończeniu prac pojawi się dodatkowo nowe oznakowanie.

Roboty prowadzone będą przy ruchu wahadłowym. Jedynie na wykonanie górnych warstw asfaltowych przewiduje się okresowe zamknięcia odcinków drogi.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i przepraszamy za utrudnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony