V edycja akcji „Mruczek sam nie poprosi o pomoc”. Zbiórka także dla podopiecznych TOZ w Nowym Sączu

Do 31 marca 2023 roku Portal „RatujemyZwierzaki” oraz Fundacja Psi Los wspólnie organizują V jubileuszową edycję ogólnopolskiej zbiórki karmy na rzecz bezdomnych i potrzebujących kotów. W zbiórce bierze udział kilkadziesiąt stowarzyszeń, przytulisk oraz fundacji z całej Polski, w tym Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział Nowy Sącz. 

„Czas pandemii był wyjątkowo trudnym okresem dla organizacji zajmujących się bezdomnymi kotami. W wyniku wprowadzonych obostrzeń do schronisk, fundacji i przytulisk trafiało bardzo mało osób, co za tym idzie gwałtownie spadła liczba adopcji. Zmniejszyła się także ilość przekazywanych darowizn i darów rzeczowych. Wydawało się, że gorzej już być nie może. Każdy czekał na koniec pandemii… Nie trzeba było długo czekać, aby przekonać się, że może być jeszcze gorzej! Wojna w Ukrainie, inflacja, podnoszone stopy procentowe, podwyżki energii elektrycznej, gazu i paliwa, wszechobecna drożyzna… To wszystko powoduje, że tegoroczna edycja akcji staje się wyjątkowo ważna dla wszystkich miejsc biorących w niej udział. Schroniska, przytuliska oraz fundacje ledwo wiążą koniec z końcem, oszczędzają na czym tylko mogą – starają się czynić cuda, żeby nie brakło środków na pożywienie dla swoich podopiecznych. Z drugiej strony zdajemy sobie sprawę, że sytuacja w której znaleźli się nasi wspaniali Darczyńcy też nie jest dla nich łatwa, miła i przyjemna. Wierzymy jednak, że w tegorocznej, piątej już edycji akcji organizowanej w skrajnie trudnych czasach uda się zebrać sporą kwotę, wierzymy, że nasi Darczyńcy po raz kolejny nie zawiodą! To właśnie dlatego V edycja akcji „Mruczek sam nie poprosi o pomoc” jest w tym roku szczególnie ważna!” – przekonują organizatorzy akcji.

W ramach zbiórki możecie wesprzeć także nowosądecki oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. – Jesteśmy niewielkim oddziałem TOZ, mamy pod stałą opieką kilkudziesięciu karmicieli z terenu miasta Nowego Sącza i okolic. W naszych domach tymczasowych leczymy, opiekujemy się i prowadzimy do adopcji stale ponad 30 kotów. Rocznie wyadoptowujemy około 100 zwierząt. Nasi wolontariusze pomagają także innym organizacjom prozwierzęcym, dzielimy się wszystkim co mamy z potrzebującymi opiekunami i schroniskami, ale gdyby nie wsparcie takich akcji jak Psi Los nie starczyłoby nam nawet na potrzeby naszych podopiecznych – tłumaczą przedstawiciele TOZ Nowy Sącz.

Darowiznę przeznaczoną na zakup kociej karmy dla TOZ oddział w Nowym Sączu możesz wpłacić tutaj, na stronie akcji „Mruczek sam nie poprosi o pomoc”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony