Vege w tradycyjnej polskiej kuchni – Zielone 112

Wielu z nas lokale z żywnością wegetariańską i wegańską kojarzą się przede wszystkim z fastfoodami, np. vegeburgerami. Nic bardziej mylnego! Prowadzone przez Panią Beatę Majewską Vege Bistro Zielone 112 znajdujące się na ulicy Jagiellońskiej 15 w pobliżu Rynku oferuje między innymi tradycyjne dania polskiej kuchni w wersji wegańskiej.

Właścicielka bistro opowiedziała nam o pomyśle stojącym za otwarciem tego lokalu. Pani Beata jest wegetarianką oraz miłośniczką zdrowego stylu życia. Zanim otworzyła Zielone 112, prowadziła foodtruck z Bubble Waffles (z ang. bąbelkowe gofry). Pani Beata zwróciła uwagę na wartość dobrego biznesplanu przy prowadzeniu własnej działalności gospodarczej.

Zielone 112 to miejsce, gdzie można po prostu napić się dobrej herbaty oraz sięgnąć po książkę z biblioteczki. Jest to lokal przyjazny psom, o czym świadczy przygotowana dla nich miska z wodą. Jednak przede wszystkim jest to miejsce, gdzie można zjeść tradycyjny polski obiad w wersji wegańskiej.

Menu jest codziennie zmieniane i można je sprawdzić na facebookowej stronie bistro. Jednym ze specjałów jest pieczeń z seitana (odpowiednika mięsa wytwarzanego z glutenu pszennego) oraz potrawy z jack fruita.

w bistro można wypić świetną, organiczną kawę, a także zabrać ją ze sobą, gdyż istnieje możliwość kupienia tej kawy w ziarnach lub zmielonej. W bistro można także uzyskać informację na temat suplementów diety. Do sprzedaży oferowane są suplementy firmy NUTRIVI, między innymi Collagen Booster, liposomalna witamina C oraz wspomagające odchudzanie.

Warto również wspomnieć o tym, że bistro umożliwia opłacenie tzw. posiłku zawieszonego, co polega na zapłacenie z góry za posiłek dla osoby ubogiej lub potrzebującej.

Gorąco polecamy vege bistro Zielone 112!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony