Zawody Pływackie Śladami Agnieszki Czopek – Sadowskiej

W Krakowie odbyły się zawody z cyklu Małopolska Liga Dzieci (dla 10 – latków i młodszych) oraz Sobota Pływacka (dla 11 – 13 latków). Rywalizowano na się na obiektach Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy ulicy Grochowskiej.

– Nie bez powodu wybrano ten obiekt, gdyż hasłem przewodnim pływackich zmagań była znakomita kiedyś zawodniczka Agnieszka Czopek – Sadowska, która osobiście jest związana z tą placówką jako była jej wychowanka i trenerka (14-krotna mistrzyni Polski, 37-krotna rekordzistka Polski. – opowiada trenerka STP Joanna Paszek. – Jednak jej największym sukcesem było zdobycie brązowego medalu Igrzysk Olimpijskich w Moskwie w 1980 na 400 m stylem zmiennym, która wywalczyła ten cenny krążek w wieku… 16 lat!. Był to pierwszy, polski medal zdobyty na basenie. W związku z tym podczas zawodów, przeprowadzono dwa wyścigi specjalne na dystansie 200 m (11-12 lat) i 400 m (13 lat) stylem zmiennym. Zwycięzcy (między innymi) tych konkurencji mieli zaszczyt odebrać medale z rąk samej Mistrzyni, co było niezwykłym przeżyciem. W zawodach udział wzięło blisko 550 zawodników z województwa małopolskiego z 21 klubów. W klasyfikacji medalowej zajęliśmy II lokatę, tuż za Galicją i różnicą jedynie 6 medali.

Klasyfikacja klubowa: 1. SMS Galicja (startowało 135 sportowców, którzy zdobyli 16 złotych medali, , 10 srebrnych i 12 brązowych, 2. STP Nowy Sącz (startowało 26 zawodników, którzy zdobyli 16 złotych medali, 8 srebrnych i 8 brązowych.

Podkreślić należy, że raz kolejny STP prezentuje bardzo wysoki i wszechstronny poziom wytrenowania swoich (jak się okazuje nielicznych) zawodników, którzy na krakowską pływalnię przyjechali pod fachowym okiem swoich trenerów: Joanny Paszka i Jacka Michałowskiego.

Na podium indywidualnie stanęli:

25 m stylem dowolnym: Gruca Filip, Krzak Zofia, Mordarska Liliana, Rylewicz Jan, Matras Katarzyna.

50 m stylem dowolnym: Świdrak Kacper, Brońska Anna, Kołodziejczyk Alex, Świdrak Marcel, Volkov Vadym

25 m stylem grzbietowym: Kurzeja Małgorzata, Nowak Piotr, Matras Katarzyna, Mordarska Lilianna

50 m stylem grzbietowym: Świdrak Marcel, Podgórska Łucja

200 m stylem grzbietowym: Świdrak Kacper

25 m stylem klasycznym: Krzak Zofia, Świdrak Olivier, Piętka Jakub, Podgórska Łucja, Nowak Piotr

50 m stylem klasycznym: Leśnik Milena, Kamińska Zofia

25 m stylem motylkowym: Kurzeja Małgorzata, Rylewicz Jan, Piętka Jakub, Świdrak Olivier

50 m stylem motylkowym: Leśnik Milena, Brońska Anna

100 m stylem motylkowym: Świdrak Kacper

Na podium, na pierwszym miejscu stanęła również sądecka sztafeta w konkurencji 8×25 m stylem dowolnym w składzie (wg kolejności startu) Kurzeja M , Krzak Z., Nowak P., Rylewicz J., Świdrak O., Jędrzejczyk J., Podgórska Ł., Świdrak M.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony