VII Kongres Kultury Regionów rozpoczyna się już 19 października!

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu zaprasza na wyjątkowe spotkanie pasjonatów, twórców i znawców lokalnej kultury i dziedzictwa – VII Kongres Kultury Regionów, który w tym roku odbędzie się stacjonarnie w dniach 19-22 października w Nowym Sączu.

Organizowany od 2015 roku przez Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu Kongres Kultury Regionów jest wydarzeniem o zasięgu międzynarodowym, inspirującym spotkaniem teoretyków i praktyków z różnych dziedzin kultury i nauki, ludzi samorządu i autorytetów lokalnych. Rokrocznie porusza się tutaj tematy związane z niematerialnym dziedzictwem kulturowym. Naszym celem jest także stworzenie okazji do pogłębiania wiedzy oraz obejmowania refleksją kwestii kulturowych z punktu widzenia kompetencji, potrzeb i aspiracji współczesnego człowieka.

Tegoroczny kongres przebiegnie pod egidą kobiecości wyrażonej w myśli przewodniej WODA JEST KOBIETĄ. Liczne konotacje kulturowe związane zarówno z żywiołem, jak i płcią oraz skojarzeniem obu, warte są szerszej refleksji. Jej efekty połączone z doświadczeniami, które uczestnicy zdobędą podczas paneli i warsztatów, mogą okazać się bardzo inspirujące dla uczestników i owocować wieloma niebanalnymi projektami wynoszącymi praktykowanie dziedzictwa tradycji na nowy, wyższy poziom.

W programie tegorocznej edycji Kongresu: panele tematyczne i dyskusyjne, wykłady, warsztaty, a także m.in. wystawa autorstwa Magdaleny Kicińskiej i Macieja Moskwy, koncert zespołu S.H.A., promocja nowego wydawnictwa MCK SOKÓŁ.

Rejestracja uczestników rusza 11 października o godz. 12.00 na stronie www.kultura-regionow.pl!

Patronat honorowy nad tegoroczną edycją objęli: Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. Jacek Popiel oraz Rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II ks. prof. dr hab. Robert Tyrała.

Współorganizatorem wydarzenia jest Narodowy Instytut Dziedzictwa, a partnerem tegorocznej edycji Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi.

O tym wydarzeniu w pięknych słowach opowiedziała koordynator projektu Małgorzata Broda – zapraszamy do lektury, która dostępna jest TUTAJ

Poniżej prezentujemy PROGRAM KONGRESU

źródło: MCK SOKÓŁ, fot.: Piotr Droździk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony