„W Sporcie siła”

Pod takim hasłem w Barcicach odbył się wielki turniej piłkarski dzieci, z udziałem 32 drużyn z całej Polski i Słowacji, w kategorii U-9. Zawody odbyły się pod patronatem Prezesa Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Nowym Sączu Pawła Cieślickiego.

Celem zmagań młodych piłkarzy było sprawdzenie się drużyn z Sądecczyzny z innymi, nieznanymi drużynami oraz wyłonienie dwóch najlepszych zespołów turnieju, które w nagrodę otrzymali „złote bilety” upoważniające do udziału w przyszłorocznym prestiżowym międzynarodowym turnieju „Stal Rzeszów STEEL CUP U9”

W Barcicach zespoły zostały podzielone na 4 grupy po 8 drużyn w każdej. W pierwszym dniu turnieju od wczesnych godzin porannych do godz. 18. odbywały się mecze eliminacyjne by wyłonić przepustkę do gry w finałowej “Lidze Mistrzów”. Zespoły, którym ta sztuka się nie udała walczyły w “Lidze Europy”. Rywalizacji pezyglądały się tłumy kibiców oraz rodziców, którzy gorąco wspierali swoich podopiecznych.

W finale turnieju Beniaminek Profbud Krosno po zaciętym, bezbramkowym wyniku i po serii rzutów karnych pokonał MKS Parasol Wrocław 2:1.

Oba zespoły w czerwcu 2022 wezmą udział w głównym turnieju Stal Rzeszów STEEL CUP U9. Na trzecim miejscu uplasowali się zawodnicy Wilczki.

Organizatorem I edycji turnieju był MZPN Podokręg w Nowym Sączu. Turniej odbył dzięki współpracy Tomasza Popieli, wieloletniego organizatora turnieju „Sokolika” w Starym Sączu. Nagrody i wyróżnienia wręczał m.in. Edward Ciągło – członek zarządu powiatu nowosądeckiego.

Organizatorzy dziękują Kolegium Sędziów Nowy Sącz, którego sędziowie bardzo rzetelnie i profesjonalnie prowadzili weekendowy zawody. Gospodarzowi obiektu Marianowi Citakowi, który przygotował obiekt do turnieju. Jackowi Żabeckiemu oraz zawodnikom LKS Barciczanka (wolontariusze).

Partnerzy turnieju: Przedsiębiorstwo Budowlane “Budmex” Barcice, Pufy.pl, piekarnia Gala, Naturalna Woda Mineralna Piwniczanka, Cutline Wear Factory, Zachcianka – Restauracja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony