W Nawojowej nowa siłownia pod chmurką

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej mogą już korzystać z zewnętrznej siłowni. Do ich dyspozycji jest kilka urządzeń znajdujących się między budynkiem szkoły a internatem.

– W ubiegłym roku wyremontowaliśmy salę gimnastyczną, powstała też bieżnia, skocznia i rzutnia – mówi Michał Bulzak, dyrektor szkoły. – Teraz zrobiliśmy siłownię. Wszystko z myślą o naszych uczniach i osobach przebywających w internacie. Do ich dyspozycji jest również profesjonalne boisko z trybunami, na których prowadzone są lekcje wychowania fizycznego i liczne rozgrywki. Wszystko to sprzyja szeroko pojętemu rozwojowi młodzieży.

Budowa siłowni kosztowała 108.240,00 zł.

– Cieszę się, że ta siłowania powstała w szybkim tempie i już służy młodzieży – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Naszym celem, jako władz Powiatu, jest odpowiednie wyposażenie wszystkich naszych szkół w potrzebne pomoce naukowe, ale przede wszystkim stworzenie uczniom dogodnych warunków do nauki i rozwoju. Szkoła powiatowa w Nawojowej ma już piękne i rozbudowane zaplecze sportowe, z którego przez cały rok korzysta młodzież.

Fot. Maria Olszowska

a

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony