W samochodzie nietrzeźwego kierowcy policjanci znaleźli narkotyki

Sądeccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym fordem. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy i najprawdopodobniej pod wpływem narkotyków. Dodatkowo w pojeździe mundurowi znaleźli psychoaktywny MDPV.

Kilka dni temu na terenie Nowego Sącza policjanci tutejszej komendy zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Ford. Kierujący nim mieszkaniec powiatu limanowskiego został przebadany przez mundurowych alkomatem – okazało się, że był nietrzeźwy i miał w organizmie 0,7 promila alkoholu. Z uwagi na to, że mężczyzna zachowywał się nerwowo, policjanci postanowili sprawdzić czy w samochodzie znajdują się niedozwolone substancje. Intuicja ich nie zawiodła, bo w pojeździe szybko znaleźli woreczek foliowy z białymi kryształkami. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy. Tam potwierdzono alkometrem jego stan nietrzeźwości, wykonano również test na zawartość środków odurzających w ślinie. Z racji tego, że wynik był pozytywny, w szpitalu pobrano od niego krew do dalszych badań.

Policjanci sprawdzili także zabezpieczoną substancję narkotesterem. Okazało się, że był to psychotropowy MDPV.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego funkcjonariusze przedstawili mieszkańcowi powiatu limanowskiego zarzut prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości oraz posiadania narkotyków. Policjanci zatrzymali również mężczyźnie prawo jazdy. Teraz za popełnione przestępstwa grozi mu do 3 lat więzienia oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 3 do 15 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony