Walczyli o medale Mistrzostw Polski w saneczkarstwie

W Karpaczu zakończyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach saneczkowych, czyli Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych i Juniorów na torze lodowym naturalnie mrożonym. Udział wzięli zawodnicy z Nowego Sącza, którzy zdobyldwa srebrne medale. Prym wiedli gospodarze.

W zawodach mistrzowskich wzięło udział 67 zawodników i zawodniczek z 4 okręgów: dolnośląskiego, lubuskiego, śląskiego, małopolskiego, reprezentujących 7 klubów saneczkowych: MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra, UKS “15” Jelenia Góra, UKS Nowiny Wielkie, UKS Tajfun Nowy Sącz, KS Dunajec Nowy Sącz, ULKS Zryw Pszczyna, KSS Bielsko Biała. Młodym sportowcom kibicowali członkowie kadry narodowej seniorów – olimpijczycy: Klaudia Domaradzka i Mateusz Sochowicz, a z klubem Nowiny Wielkie przyjechała Natalia Wojtuściszyn – olimpijka z 2014 i 2018 roku.

Wyniki OOM

Juniorki – jedynki: 1. Patrycja Karaś – (MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra/SMS Karpacz), 2. Anna Bryk – (MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra/ SMS Karpacz), 3. Dominika Piwkowska – (UKS Nowiny Wielkie/ SMS Karpacz).

Juniorzy – jedynki: 1. Mateusz Karaś – (MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra/SMS Karpacz), 2. Jakub Karaś – (MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra/SMS Karpacz), 3. Jędrzej Poniatowski – (MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra).

Juniorki Młodsze – jedynki: 1. Zuzanna Pieroń – (MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra), 2. Weronika Grzywińska – (UKS „15” Jelenia Góra), 3. Ewa Białogłowy – UKS Nowiny Wielkie.

Junior Młodszy – jedynki: 1. Arkadiusz Trojga – (MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra/SMS Karpacz), 2. Karol Warzybok – (MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra), 3. Michał Gancarczyk – (MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra).

Juniorzy – dwójki: 1. Jakub Karaś/Mateusz Karaś – (MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra/SMS Karpacz), 2. Marek Samek(UKS Tajfun Nowy Sącz)/Kamil Dziedzina (KS Dunajec Nowy Sącz), 3. Jędrzej Poniatowski (MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra), Patrycja Karaś – (MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra/SMS Karpacz).

Junior młodszy – dwójki: 1. Michał Gancarczyk/Nikodem Szefliński (MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra), 2. Karol Warzybok/ Witold Dutkowski -(MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra), 3. Arkadiusz Trojga – (MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra/SMS Karpacz)/Konrad Żmurko (MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra).

Juniorzy – drużyny: 1. Patrycja Karaś – (MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra/SMS Karpacz)/Jędrzej Poniatowski – (MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra), Jakub Karaś – (MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra/SMS Karpacz), Mateusz Karaś – (MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra/SMS Karpacz), 2. Natalia Wojnarowska (UKS Tajfun Nowy Sącz), Patryk Pietrzak (UKS Tajfun Nowy Sącz), Marek Samek (UKS Tajfun Nowy Sącz), Kamil Dziedzina ( KS Dunajec Nowy Sącz), 3. Agata Miciak (UKS Nowiny Wielkie), Łukasz Mika (UKS Nowiny Wielkie), Nikola Domowicz (UKS Nowiny Wielkie/ SMS Karpacz), Dominika Piwkowska (UKS Nowiny Wielkie/SMS Karpacz).

Junior młodszy – drużyny: 1. Zuzanna Pieron (MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra), Arkadiusz Trojga (MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra/ SMS Karpacz), Karol Warzybok (MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra), Witold Dutkowski (MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra), 2. Weronika Grzywińska (UKS”15” Jelenia Góra), Krzysztof Schulc (MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra/ SMS Karpacz), Michał Gancarczyk (MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra), Nikodem Szefliński (MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra), 3. Kornelia Kondracka (UKS Nowiny Wielkie), Kuba Marciniak ( UKS Nowiny Wielkie), Radosław Milka (UKS Nowiny Wielkie), Wiktoria Siwak (UKS Nowiny Wielkie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony