Wielkie, górskie ściganie w Łukowicy

W Łukowicy zakończył się pierwszy dzień Górskich Szosowych Mistrzostw Polski. Zawody stały wysokim poziomie i jak się okazało były bardzo trudne dla wielu kolarzy, zwłaszcza młodych.

W zależności od kategorii zawodnicy mieli do pokonania od 1 do 4 rund, która liczyła 25 km. Najbardziej we znaki dawał się podjazd zaraz po starcie. Nawet najlepsi mieli z nim spore kłopoty. W grupie Elita startowali też młodzieżowcy, którzy próbowali nawiązać walkę z seniorami. Okazało się jednak, że to nie take proste. Po drugim okrążeniu niektórzy się wycofali. Najlepiej spisali się zawodnicy HRE Mazwosze Serce Polski, którzy w komplecie zdobyli podium.

Wyniki końcowe – MPG

Elita: 1. Paweł Bernas, 2. Tomasz Budziński, 579 3. Piotr Brożyna: wszyscy HRE Mazwosze

U-23 (młodzieżowcy): 1. Michał Sędzielewski (KS Pogoń Mostostal Puławy), 2. Patryk Gieracki (TC Chrobry SCOTT Głogów) , 3. Bartłomiej Proć (KS Pogoń).

Juniorzy młodsi: 1. Filip Gruszczyński (Grupa Kolarska Gliwice), 2. Dawid Wika-Czarnowski (UKS Mróz TFP Jedynka Kórnik), 3. Franciszek Kocur (UKS Avatar).

Organizatorem Mistrzostw Polski jest Fundacja Klub Kolarski Agnieszka Skalniak, a współorganizatorem Gmina Łukowica. Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Małoppsoki Witold Kozłowski, Starosta Limanowski Mieczysław Uryga oraz Starosta Nowosądecki Marek Kwiatkowski.

29.08 – niedziela

Amatorzy – godz. 10.00 start (50 km)

Młodzicy – godz. 12.00 (25 km)

Młodziczki – godz. 12.01 (25 km)

Żacy – godz. 12.02 (25 km)

Żakini – godz 12.03 (25 km)

Kobiety open – godz. 13.30 (100 km)

Juniorki – godz. 14.15 (75 km)

Juniorki młodsze – godz. 15.00 (50 km)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony