Wystawa charytatywna „Mariupol: ostatni dziennikarze w okupowanym mieście”

Serdecznie zapraszamy na wystawę charytatywną „Mariupol: ostatni dziennikarze w okupowanym mieście” – wystawa nagrodzonych prac fotografa Evgeniya Maloletki (Associated Press), które on robił od pierwszych dni inwazji Rosji na Ukrainę w tym roku.

Jesuit Refugee Service Poland (wydział w Nowym Sączu) oraz Biblioteka Publiczna Sądecka im. J. Szujskiego wspólnie otwierają wystawę 7 grudnia o 17.00, i ona będzie trwała do 24 grudnia w Bibliotece Publicznej Sądeckiej im. J. Szujskiego, (ul. Franciszkańska 11, 33-300 Nowy Sącz)

Świat nie zobaczyłby nic z tego, zupełnie nic z Mariupola jako miasta w stanie oblężenia, gdyby nie Mścisław Czernow i Evgeniy Maloletka, zespół Associated Press, którzy rzucili się do miasta, gdy rozpoczęła się inwazja, i pozostali długo po tym, jak stało się jednym z najniebezpieczniejszych miejsc na Ziemi. Przez ponad dwa tygodnie byli jedynymi międzynarodowymi mediami w mieście i jedynymi dziennikarzami, którzy mogli przesyłać wideo i zdjęcia na zewnątrz.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne. Dary trafią do fundusz charytatywny, który udziela pomocy medycznej i humanitarnej ukraińskim uchodźcom w Ukrainie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony