XIX Wiosenny Festiwal Artystów Piosenki PAMIĘTAJCIE O OGRODACH

XIX Wiosenny Festiwal Artystów Piosenki PAMIĘTAJCIE O OGRODACH powraca z wielkimi gwiazdami polskiej sceny muzycznej! Podczas trzech marcowych wieczorów w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu zobaczymy: Anitę Lipnicką, Kayah & Royal String Quartet oraz artystów Piwnicy pod Baranami.

17 marca, organizatorzy przygotowali koncert Anity Lipnickiej promującej swój najnowszy album „Śnienie”. Po sześciu latach od wydania albumu „Miód i dym”, Anita Lipnicka powraca z premierowym mate, o tym, co w tym czasie przeżyła, za czym tęskni, o czym wciąż marzy, czego nie może zapomnieć. „Nie mogę zdradzić zbyt wiele. Mogę tylko obiecać, że będziecie wniebowzięci!” – zapowiada Anita.

Dzień później na scenie MCK SOKÓŁ pojawi się Kayah & Royal String Quartet ze swoim wyjątkowym i odważnym w aranżacjach projektem łączącym akustyczne, klasyczne brzmienie kwartetu smyczkowego z popowym repertuarem artystki. Utwory, które wybrała do tego projektu, są bardzo osobiste, a nowy sposób przekazania piosenek pozwala na kolejne inspiracje.

Finałowy wieczór Festiwalu, 20 marca, będzie muzyczno-poetyckim hołdem złożonym legendarnym artystom – Ewie Demarczyk i Markowi Grechucie. Ewa zadebiutowała na scenie Piwnicy pod Baranami w 1962 roku, na której szybko została okrzyknięta czarnym Aniołem Piwnicy. Cztery lata później z zespołem Anawa zadebiutował w Krakowie Marek Grechuta. W programie koncertu artystów Piwnicy pod Baranami znajdą się m.in. utwory takie jak: „Tomaszów”, „Ballada o cudownych narodzinach Bolesława Krzywoustego”, „Groszki i róże”, „Na moście w Avignon”, „Grande Valse Brillante” oraz „Będziesz moją Panią”.

PROGRAM FESTIWALU

17 marca | niedziela | godz. 18:00 | MCK SOKÓŁ
Anita Lipnicka – „Śnienie”
bilety: 80 i 70 zł

18 marca | poniedziałek | godz. 19:00 | MCK SOKÓŁ
Kayah & Royal String Quartet
bilety: 80 i 70 zł

20 marca | środa | godz. 19:00 | MCK SOKÓŁ
Piwnica pod Baranami – „Czy pamiętasz?” Ewie Demarczyk i Markowi Grechucie
bilety: 60 i 50 zł

Bilety na koncerty będą dostępne w sprzedaży od 15 lutego 2024 w kasie MCK SOKÓŁ (ul. Długosza 3), w biletomacie w Centrum Handlowym GOŁĄBKOWICE (ul. Prażmowskiego 1) oraz online na stronie: biletysokol.pl/repertuar


Sponsorami tegorocznej edycji Festiwalu są firmy: Fakro, Wiśniowski, Prospona, Kwiaciarnia Helikonia, Restauracja Osiem-Osiem. Natomiast patronat medialny nad wydarzeniem objęli: TVP Kultura, TVP3 Kraków, Eska2, DTS24, RTK Nowy Sącz, MiastoNS, NTV, Sądecki News.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony