Zapraszamy mieszkańców na warsztaty „Świadomy, to bezpieczny senior”

15 kwietnia br. w godzinach 10:00-12:00 w Parafii Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu odbędą się kolejne warsztaty profilaktyczno-edukacyjne dla seniorów pod hasłem „Świadomy, to bezpieczny senior”. Organizatorem wydarzenia jest Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu.

Prelekcje dla seniorów przygotowali funkcjonariusze Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego, a także przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Narodowego Funduszu Zdrowia. W programie przewidziana jest również inscenizacja dotycząca mechanizmu oszustwa „na wnuczka” przygotowana przez przedstawicielkę Dziennego Klubu Seniora w Nowym Sączu oraz uczniów Zespołu Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach.

W trakcie warsztatów seniorom zostaną wręczone elementy odblaskowe, które zapewniają bezpieczeństwo, a także silikonowe opaski na nadgarstek z bezpośrednim numerem telefonu do oficera dyżurnego sądeckiej komendy, by w razie wystąpienia zagrożenia osoby, które będą je nosić, mogły szybko poinformować Policję o istniejącym zagrożeniu.

Dzięki uprzejmości Galicyjskiego Stowarzyszenia Miłośników Komunikacji uczestnicy warsztatów będą mogli przejechać się zabytkowym autobusem po ulicach miasta. Dla najmłodszych o godzinie 10:00 przygotowano pokaz policyjnego sprzętu i pojazdów służbowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony