Zderzenie samochodu ciężarowego i osobówki

Dziś o godzinie 14:38 zastępy JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Gródek nad Dunajcem i OSP Przydonica wezwane zostały do działań w Lipiu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na łuku jezdni doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym.

Samochód osobowy znajdował się na dachu częściowo na jezdni. Przyczepa z łódką, którą ciągnął, znajdowała się w rowie. Kierowca opuścił pojazd o własnych siłach przed przybyciem zastępów straży pożarnej i nie uskarżał się na żadne dolegliwości.

Kierowca pojazdu ciężarowego także nie uskarżał się na dolegliwości. Pojazdy całkowicie blokowały jezdnię. Na pasie ruchu rozlana była substancja ropopochodna. Działania strażaków  polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu klem akumulatora w samochodzie osobowym, neutralizacji przy użyciu dyspergentu oraz sorpcji rozlanej substancji ropopochodnej z jezdni na odcinku około 100m. 

Udzielono pomocy w załadowaniu łódki na przyczepkę zastępczą. Dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych z samochodu osobowego oraz usunięto pozostałości po zdarzeniu. Przybyła na miejsce zdarzenia karetka pogotowia ratunkowego po wykonaniu wstępnych badań nie zabrała kierującego z miejsca zdarzenia do szpitala. Na miejsce przybył patrol Policji, który prowadził czynności. Na miejsce przyjechały auto-lawety, które usunęły samochód osobowy z miejsca zdarzenia. Działania strażaków trwały dwie godziny.

źródło/fot.:: KMPSP Nowy Sącz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony