Zespół Szkół w Krynicy Zdroju – nowe kierunki

Szykują się wielkie zmiany dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju w nowym roku szkolnym!

Absolwenci szkół podstawowych, którzy wybiorą tę szkołę mają do dyspozycji dwa nowe kierunki w liceum: turystyczny i inżynieryjny oraz nowe specjalizacje w technikach: technikum gastronomiczne (doradca dietetyczny z elementami fitness); technikum hotelarskie (steward, stewardesa z elementami sztuki barmańskiej); technikum ekonomiczne (e-commerce i narzędzia informatyczne w zarządzaniu firmą).

– Oprócz sprawdzonych profili: medyczno-ratowniczego i psychologicznego, proponujemy dwa nowe: turystyczny i inżynieryjny. Liceum ma w naszej szkole bogatą historię, a uczniowie  osiągają świetne wyniki na egzaminach maturalnych i z powodzeniem co roku walczą o indeksy Uniwersytetu Jagiellońskiego – mówi Maria Aleksander-Pisz, dyrektor ZSP w Krynicy-Zdroju. – Stwarzamy młodzieży wiele możliwości, urozmaicamy profile, zarówno miłośnicy nauk ścisłych, jak i humanistycznych znajdą u nas coś dla siebie. Zmiany są nieuniknione, staramy się sprostać potrzebom młodzieży, nowym trendom w edukacji,  stale zmieniającej się sytuacji na rynku pracy. Bierzemy również pod uwagę region, walory turystyczne i rekreacyjne Krynicy-Zdroju, uzdrowiska, które swoją infrastrukturą i położeniem warunkuje decyzje związane z propozycją edukacyjną dla młodzieży.

Od września w ofercie szkoły znajdą się nowe specjalizacje w technikach: technikum gastronomiczne (doradca dietetyczny z elementami fitness); technikum hotelarskie (steward, stewardesa z elementami sztuki barmańskiej); technikum ekonomiczne (e-commerce i narzędzia informatyczne w zarządzaniu firmą). To wynik ścisłej współpracy placówki z partnerami szkoły: Polską Izbą Hotelarzy, Hotelem Spa Dr Irena Eris,  Hotelem Krynica Zdrój, Hotelem Mercure Krynica ResortSpa. oraz  REVAS – Branżowe Symulacje Biznesowe i NBP (Tytuł Złotej Szkoły NBP).

– Oczywiście stawiamy również na sprawdzone i chętnie wybierane kierunki, czyli technikum budowlane, informatyczne oraz logistyczne. Naszym atutem są wyjazdy na zagraniczne praktyki zawodowe do Grecji w ramach Programu Erasmus oraz współpraca z wyższymi uczelniami – dodaje dyrektor Maria Aleksander-Pisz. – Ponadto oferujemy weekendowe warsztaty i cykliczne zajęcia w ramach realizacji Małopolskiej Chmury Edukacyjnej, dodatkowe kursy i szkolenia w ramach Rozwijania Oferty Edukacyjnej Szkół Prowadzących Kształcenie Zawodowe w Powiecie Nowosądeckim. O naszej pracy, zaangażowaniu i rozwoju uczniów świadczy wiele nagród, a wśród nich między innymi zdobyty przez Technikum tytuł Brązowej Szkoły w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadpodstawowych  „Perspektywy”.

Zapraszamy na Dni Otwarte w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju: 22 i 30 marca oraz 7 kwietnia 2022 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony