Akcja sądeckiej drogówki

Policjanci ruchu drogowego z sądeckiej komendy 10 i 12 marca br. prowadzili działania kontrolne pod nazwą „Prędkość” oraz „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Celem tych akcji była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz uświadamianie kierującym i pieszym, jak ważne jest przestrzeganie przepisów drogowych.

– Bardzo często kierowcom wydaje się, że jadąc szybko zaoszczędzą kilka minut i dzięki temu wcześniej dotrą na miejsce. Podobnie pieszym, którzy przebiegają przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. Nic bardziej mylnego, ponieważ właśnie wtedy łatwo o zdarzenie drogowego, które może skończyć się tragicznie – stwierdza Justyna Basiaga óficer Prasowy KMP w Nowym Sączu. – Mając na względzie poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Sądecczyzny, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego cyklicznie prowadzą działania kontrolne, podczas których policjanci ujawnili łącznie 158 wykroczeń, popełnionych głównie przez kierujących. W efekcie mundurowi nałożyli na ich sprawców 113 mandatów karnych, pouczyli 47 osób oraz skierowali do sądu 13 wniosków o ukaranie.

Za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierującemu audi, który w miejscowości Brzezna jechał 102 km/h, przekraczając dopuszczalną prędkość o 52 km/h.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze to nasza wspólna sprawa. Apelujemy zatem zarówno do kierujących, jak i pieszych o rozwagę oraz stosowanie się do obowiązujących przepisów.

Źródło: Justyna Basiaga – Oficer Prasowy KMP w Nowym Sączu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony