Zespół Szkół w Marcinkowicach czeka na ósmoklasistów

uczniowie w mundurach

Dzisiaj w Zespole Szkół w Marcinkowicach odbył się Dzień otwarty szkoły. Co prawda plany nieco pokrzyżował padający deszcz, ale przecież ani przyszli strażacy, ani wojskowi, ani policjanci deszczu się nie boją, więc pokazy plenerowe odbyły się zgodnie z planem. Wszystkiemu przyglądał się starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski oraz komendanci sądeckich służb mundurowych. Nad całością czuwała dyrektor Zespołu Szkół w Marcinkowicach Iwona Sikorska wraz z nauczycielami, uczniami i pracownikami administracji.

Ósmoklasiści, którzy tłumnie przybyli na spotkanie, mogli zapoznać się z bogatą ofertą placówki. Wzięli też udział w pokazach klas mundurowych, które zrobiły na nich wielkie wrażenie.

– Zaprezentowaliśmy dzisiaj wszystko, co szkoła oferuje uczniom w zakresie pogłębiania wiedzy, ale też rozwoju fizycznego i zdobywania nowych umiejętności zawodowych – mówi Iwona Sikorska, dyrektor ZS w Marcinkowicach. – To szczególnie ważne na rynku pracy, który cały czas się zmienia. Podczas kilku lat kształcenia, młodzież może u nas zdobyć dodatkowe uprawnienia i ukończyć kursy, za które poza szkołą musiałaby zapłacić po kilka tysięcy. Co najważniejsze – jesteśmy głównie szkołą mundurową. Zapraszamy więc wszystkich, którzy wiążą swoją przyszłość właśnie z różnymi rodzajami munduru. Mamy świetną kadrę, bardzo dobrze wyposażone pracownie oraz sprzęt wojskowy, policyjny, medyczny i strażacki niezbędny do zdobycia umiejętności pracy w służbach mundurowych.

Od przyszłego roku szkolnego uczniowie będą mogli korzystać z internatu, w którym znajdzie się 50 miejsc.

– Podjęliśmy decyzję o modernizacji jednego z pięter szkoły na potrzeby internatu – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Obecnie trwają prace nad przygotowaniem pokoi. Projekt zakłada stworzenie 50 miejsc wraz z węzłami sanitarnymi, jadalnią i wszystkim niezbędnymi elementami. To inwestycja przyszłościowa. Wielu uczniów z naszego regionu, z powiatu limanowskiego czy gorlickiego, a nawet Podhala, chciało uczyć się w szkole w Marcinkowicach, ale nie miało korzystnego dojazdu. Teraz się to zmieni – będą mogli bez problemu skorzystać z internatu.

Poza tym, w pobliżu szkoły powstaje Powiatowe Centrum Sportowe. Hala wraz ze strzelnicą będzie oddana do użytku jeszcze w tym roku, a zewnętrzny kompleks boisk, kortów, basen, rzutni i skoczni – w 2023 roku.

W dzisiejszym spotkaniu wzięli udział m.in. starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, Komendant Miejski Policji mł. insp. dr Krzysztof Dymura, st. bryg. Waldemar Kuźma – Komendant Miejski PSP, szef sądeckiego WOPR – Dariusz Gerhardt, major Cezary Pązik – zastępca komendanta WKU w Nowym Sączu i por. Stanisław Badowski z 6 batalionu dowodzenia z Krakowa (jednostka patronacka), Bożena Mynarek – dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu oraz Justyna Tokarczyk – dyrektor Biura Promocji w Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

W Zespole Szkół w Marcinkowicach, ósmoklasiści mają do wyboru naukę w liceum i technikum.  

Liceum ogólnokształcące, klasy:

– j. angielski, geografia, informatyka (przysposobienie wojskowe)

– j. angielski, j. polski, geografia (bezpieczeństwo publiczne)

– biologia, j. angielski (pożarnictwo z elementami ratownictwa medycznego)

– j. angielski, biologia (klasa sportowa ogólnorozwojowa)

Technikum: technik logistyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony