Nasz człowiek w Watykanie

Dzisiaj prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką spotkał się w Watykanie z papieżem Franciszkiem. Wizyta głowy polskiego państwa jest szeroko komentowana w mediach. Ale dla sądeczan ma też inny wymiar. Okazuje się, że tłumaczem Papieża był ks. prałat Paweł Obiedziński z Nowego Sącza.

Ks. Prałat ukończył SP 1 im. A. Mickiewicza w Nowym Sączu, później LO w Starym Sączu i seminarium w Tarnowie. Już jako nastolatek był bardzo aktywny w grupach oazowych organizowanych w parafii Św. Kazimierza przez jej proboszcza ks. Stanisława Czachora. Po ukończeniu seminarium został wikarym w Zgłobicach. Szybko trafił na studia doktoranckie do Rzymu. Po ich ukończeniu w 2009 roku trafił do watykańskiej dyplomacji. Od tego czasu pracował w wielu częściach świata, aż trafił do Rzymu. Co ciekawe w stolicy Włoch mieszka w Domu Św. Marty, tam gdzie Papież Franciszek.

Warto wiedzieć, że ks. Paweł Obiedziński bywa często w Nowym Sączu , gdzie odprawia msze w kościele Ś Kazimierza, ale też zawsze jest gościem swojego proboszcza ks. Stanisława Czachora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony