Złodzieje butli gazowych z zarzutami

Dwóch mieszkańców Nowego Sącza usłyszało od policjantów zarzuty kradzieży z włamaniem oraz jej usiłowania, a także uszkodzenia mienia. Mężczyźni ukradli 16 butli z gazem i uszkodzili blaszany garaż, czym spowodowali łączne straty w wysokości 7 tysięcy złotych.

Jesienią ubiegłego roku sądeccy policjanci zostali poinformowani, że w trzech miejscowościach na terenie gminy Chełmiec doszło do dwóch kradzieży z włamaniem i nieudanej próby kolejnego włamania, zakończonej uszkodzeniem mienia. Nieznani wówczas sprawcy, włamując się do dwóch boksów z butlami gazowymi, ukradli łącznie 16 sztuk 11 kilogramowych butli o wartości blisko 5 tysięcy złotych, natomiast w  czasie próby następnej kradzieży uszkodzili skrzydło drzwiowe w blaszanym garażu, powodując straty w wysokości 2 tysięcy złotych.

Pracując nad rozwiązaniem tych spraw, policjanci wykonali liczne czynności, a ich efektem było ustalenie dwóch sprawców, którzy dopuścili się tych czynów. Pierwszy z nich, 26-letni mieszkaniec Nowego Sącza, usłyszał zarzuty od funkcjonariuszy Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu w grudniu ub. r., natomiast drugi, 25-letni sądeczanin, początkiem stycznia br. Obaj odpowiedzą za kradzieże z włamaniem, a także usiłowanie popełnienia tego przestępstwa oraz za uszkodzenie mienia. Grozi im do 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony