Znaczne ilości narkotyków nie trafią do obiegu

Sądeccy policjanci zabezpieczyli ponad 160 gramów narkotyków i zatrzymali ich właściciela. 30-latek za posiadanie znacznych ilości zabronionych substancji, może spędzić w więzieniu nawet 10 lat.

Policjanci zajmujący się w sądeckiej komendzie zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że 30-letni mieszkaniec gminy Łącko może posiadać narkotyki. 17 sierpnia br. złożyli mu niezapowiedzianą wizytę. W trakcie przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez mężczyznę policjanci znaleźli plastikowe pudełka, w których znajdowały się białe kryształki oraz susz roślinny. Funkcjonariusze zabezpieczyli również pieniądze oraz przedmioty, które mogły służyć do porcjowania narkotyków. Po przebadaniu i zważeniu zabezpieczonych substancji okazało się, że mieszkaniec gminy Łącko posiadał blisko 160 gramów psychotropowego MDPV oraz kilka gramów marihuany. 30-latek został zatrzymany i przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. 
Po nocy w policyjnej celi, w Prokuraturze Rejonowej w Nowym Sączu usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków (art. 62 ust. 2 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii), za co grozi mu od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec 30-latka również środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

One thought on “Znaczne ilości narkotyków nie trafią do obiegu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony