Zobacz co potrafią osoby niepełnosprawne!

W najbliższy piątek, 27 maja 2022 r. o godzinie 10, w Sali im. Lucjana Lipińskiego w MCK Sokół w Nowym Sączu odbędzie się spotkanie z okazji Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, a także Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Patronat nad imprezą objął starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski oraz burmistrz Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna – dr Jan Golba.

– To doskonała okazja do podjęcia tematu codziennego funkcjonowania osób z niepełną sprawnością w społeczeństwie. Na każdym kroku napotykają one nie tylko bariery architektoniczne, ale również te bardziej dotkliwe – edukacyjne, zawodowe, komunikacyjne, prawne czy kulturalne – mówi Maria Żuchowicz, dyrektor Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Muszynie. – Dlatego, wraz ze Stowarzyszeniem „Sposób na życie” i MCK Sokół w Nowym Sączu organizujemy drugą edycję imprezy pod hasłem „Kolory naszego życia”. Wydarzenie ma charakter nie tylko integracyjny, ale i promocyjny – chcemy pokazać, jaki potencjał tkwi w osobach z niepełnosprawnością, jak potrafią być twórcze i utalentowane.
Każda z zaproszonych placówek prowadzących zajęcia dla niepełnosprawnych zaprezentuje na scenie program artystyczny nawiązujący do tematu przewodniego. Będzie również szansa pochwalenia się swoimi pracami plastycznymi w trakcie trwania imprezy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony