Zostań wolontariuszem!

Zainteresowałeś się wolontariatem i znalazłeś serwis internetowy Korpusu? Super! Pierwszy krok za Tobą.
Chcesz zostać wolontariuszem, ale nie bardzo wiesz, jak to zrobić, szukasz inspiracji i porad? Jesteś w dobrym miejscu!
Może nie jesteś jeszcze przekonany czy warto, ale masz zapał i energię? Na naszej stronie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania. Może już jesteś wolontariuszem w organizacji lub instytucji i zastanawiasz się czy dołączyć do Korpusu Solidarności? To wszystko jest możliwe – po to jesteśmy.
Znajdź Partnera Korpusu Solidarności w swoim województwie i skontaktuj się z nim.

Korpus Solidarności jest propozycją dla osób, które zamierzają pomagać nie tylko „od święta”, ale w dłuższej perspektywie czasu. Dla tych wolontariuszy, którzy chcą się rozwijać, poznawać nowe środowiska, być w wirze ważnych spraw. Wolontariusze Korpusu Solidarności to ludzie w różnym wieku, z różnych środowisk, ale podzielają podobne wartości, takie jak m.in.: solidarność, szacunek, dobro wspólne i uczciwość.

Drugi krok do bycia członkiem Korpusu to rejestracja  na platformie SOW (System Obsługi Wolontariatu). Tam możesz znaleźć oferty wolontariatu, które zamieściły organizacje i instytucje z całego kraju. W SOW zamieścisz także swoją ofertę pomocy – to, co oferujesz jako wolontariusz, co chciałbyś robić, jakim czasem dysponujesz, w jakim obszarze jesteś zainteresowany współpracą w wybranymi organizacjami.

Kolejny etap – trzeci krok, to udział w szkoleniu, przygotowaniu do członkostwa w Korpusie. Możesz je odbyć u jednego z naszych Partnerów lub on-line, jeżeli masz utrudniony dostęp do nich bądź mieszkasz w znacznej odległości.

Na koniec najprzyjemniejsze – wybór oferty wolontariatu i podjęcie współpracy z wybraną placówką. Cały czas w trakcie aktywności możesz liczyć na wsparcie organizatorów i Partnerów Programu. Oferujemy poradnictwo, szkolenia rozwijające, udział w ciekawych akcjach wolontariackich czy obozach wakacyjnych. Umożliwiamy pozyskanie minigrantów na realizację autorskich projektów i akcji, zniżki i specjalne oferty u Partnerów Korpusu w programie benefitowym.

Zaciekawiliśmy? Zapraszamy!

https://sow.korpussolidarnosci.gov.pl/https://sow.korpussolidarnosci.gov.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony