ZS w Starym Sączu: uczniowie mają już uprawnienia pilarza!

Uczniowie klasy IV Zespołu Szkół w Starym Sączu, uczący się w zawodzie technik leśnik, w ramach praktycznej nauki zawodu uczestniczyli w kursie pilarza – operatora pilarki spalinowej, zorganizowanym przez Nadleśnictwo Stary Sącz.

Po wykładach teoretycznych, przyszła pora na ćwiczenia praktyczne. Podczas 14 dni spędzonych w lesie, młodzież nabyła umiejętności obsługi i konserwacji pilarek spalinowych, ścinania i obalania drzew oraz ściągania drzew zawieszonych. Ostatniego dnia po zdaniu egzaminu otrzymali zaświadczenia o ukończeniu kursu, potwierdzające zdobycie dodatkowych kwalifikacji.

– Czwartoklasiści są bardzo zadowoleni z tej formy zajęć, która pozwoliła im nie tylko spojrzeć na gospodarkę leśną od praktycznej strony, ale przede wszystkim zdobyć uprawnienia przydatne w przyszłości na rynku pracy – mówi dyrektor szkoły Grzegorz Skalski. – Nabywane podczas kursu umiejętności ścinki, okrzesywania, manipulacji drewna oraz wiedza z zakresu BHP podczas wykonywania prac z zakresu użytkowania lasu są bardzo przydatne w pracy leśnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony