ZSP w Krynicy-Zdroju: możesz zostać dietetykiem

Oprócz klastycznych przedmiotów, w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju uczniowie mogą też skorzystać z dodatkowych kursów specjalistycznych. Jednym z nich jest kurs dietetyka. Po jego ukończeniu nabywa się kwalifikacji zawodowych.

fot. ZSP Krynica – Zdrój

Prowadzimy zajęcia zawodowe w ramach programu „Rozwijanie oferty szkół prowadzących kształcenie zawodowe w Powiecie Nowosądeckim” – mówi Maria Aleksander-Pisz, dyrektor ZSP w Krynicy-Zdroju. – To wielka szansa dla młodych ludzi . Oprócz standardowej edukacji, mogą nabyć kwalifikacje w różnych zawodach. Z kursu dietetyka korzystają zwykle uczniowie klas o profilu gastronomicznym i hotelarskim.

Zgłębiają tajniki wiedzy pod okiem Katarzyny Wójs – specjalisty w tej dziedzinie. Kurs kończy się uzyskaniem certyfikatu i nabyciem kolejnych kwalifikacji zawodowych.

W ramach projektu odbywają się też inne kursy i szkolenia. To dodatkowa zachęta dla uczniów klas ósmych stojących przed wyborem dalszej drogi życiowej.

ZSP w Krynicy-Zdroju kształci w Liceum Ogólnokształcącym w klasach: matematyka, geografia, j. angielski; j. angielski, biologia, j. polski; j. angielski, biologia, chemia oraz w Technikum: technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik budownictwa, technik logistyk, technik ekonomista i technik informatyk.

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony