ZSP w Krynicy-Zdroju: powstaje kompleks boisk i bieżni

Przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju powstaje nowoczesny kompleks boisk i bieżni.

– W szkole, w której uczy się obecnie 770 uczniów, potrzebne jest zaplecze sportowe – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, który podjął decyzję o realizacji inwestycji. – Planujemy, że jeszcze w tym miesiącu oddamy je do użytku. Prace są bardzo zaawansowane.

W skład obiektu, który powstaje na terenach przy szkole powiatowej, znajdzie się m.in.: boisko do siatkówki, bieżnia, skocznia do skoku w dal, miejsce do pchnięcia kulą oraz nowe trybuny.

– Dodatkowo, istniejące boisko wielofunkcyjne zyska nową i bezpieczną nawierzchnię – dodaje dyrektor szkoły Maria Aleksander-Pisz. – Obiekty będą ogrodzone, dookoła pojawią się chodniki i oświetlenie. Uczniowie i nauczyciele wychowania fizycznego z niecierpliwością czekają na nowe obiekty. Dobrze, że starosta Marek Kwiatkowski, Zarząd i Rada Powiatu widzą potrzebę takich inwestycji. Młodzi ludzie oprócz nauki, muszą mieć również miejsce do rekreacji i rozwijania swoich sportowych pasji.

Inwestycja jest warta ponad 1,1 miliona złotych (1 165 000 zł) i w całości jest finansowana z budżetu Powiatu Nowosądeckiego.

Fot. Maria Olszowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony