ZSP w Krynicy-Zdroju: smak kawy – to jest to!

Dobra kawa smakuje każdemu. To nieprawda, że tylko Włosi serwują najlepszą kawę na świecie. Przekonali się o tym uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju.

Z okazji Światowego Dnia Kawy wybrali się do Hotelu dr Eris w Krynicy-Zdroju, który patronuje klasom technikum hotelarskiego. Klasa II THG uczestniczyła w warsztatach baristycznych, poprowadzonych przez absolwenta szkoły Patryka Jareckiego. Pokazy odbyły się w hotelowej restauracji Domek w Dolinie dzięki uprzejmości dyrekcji hotelu i Barbary Galant – kierowniczki restauracji i barów.

– Do kawy nasi uczniowie zaserwowali ciasto kawowe, rezultat pracy uczniów z technikum gastronomicznego, które zrobiło furorę i zaskoczyło nawet najbardziej wyrafinowanych smakoszy  -mówi dyrektor szkoły Maria Aleksander-Pisz. – Zajęcia praktyczne, które młodzież ma okazję odbywać w renomowanych hotelach zaowocują w przyszłości i będą atutem w pracy zawodowej. Jako szkoła systematycznie organizujemy szkolenia, kursy i warsztaty w ramach projektu „Rozwijanie oferty szkół prowadzących kształcenie zawodowe w powiecie nowosądeckim”.

Zajęcia zorganizowały: Dorota Pacut nauczycielka przedmiotów zawodowych oraz Małgorzata Sędzimir nauczycielka przedmiotów gastronomicznych. Opiekę nad młodzieżą sprawował również Damian Gubała nauczyciel przedmiotów zawodowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony