ZSP w Krynicy-Zdroju: taka szkoła to ja rozumiem! Międzynarodowe podróże uczniów

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju przebywają właśnie w Grecji biorąc udział w „Zielonej Szkole”. Mieszkają w Neo Panteleimonas na Riwierze Olimpijskiej, a zakwaterowani zostali w Hotelu Athina.
– Zwiedziliśmy już Ateny – największe miasto Grecji, jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych Europy z zabytkami kultury antycznej i zarazem dziesiąty co do wielkości zespół miejski w Unii Europejskiej. Zdobyliśmy Akropolis, co zrobiło na naszych uczniach ogromne wrażenie – mówi dyrektor szkoły Maria Aleksander-Pisz. – W planach mamy zabytkowe Saloniki i Meteory, malowniczy masyw górski Olimp oraz Zamek Platamon u wybrzeża Morza Egejskiego. Nie zabraknie zajęć integracyjnych, szkoleniowych, czy rozwijających kompetencje językowe uczniów, a przed uczestnikami odkrywania tajników kultury śródziemnomorskiej.
 W roku 2022/2023 szkoła będzie realizować projekt Erasmus+ „Z kompetencjami w świat!” Jego głównym założeniem jest zagraniczna mobilność, podczas której uczniowie LO wezmą udział we wspólnych zajęciach, warsztatach i ćwiczeniach z rówieśnikami ze szkoły partnerskiej.
– Pozwolą one rozwinąć kompetencje kluczowe – w zakresie wielojęzyczności, kompetencji cyfrowych oraz w przedsiębiorczości – mówi kierownik praktyk Magdalena Czyżykiewicz.- Po raz kolejny otrzymaliśmy akredytację w Programie Erasmus+ na lata 2021-2027 dla klas technikum, co pozwoli na wyjazdy zagraniczne uczniów i odbywanie zagranicznych praktyk zawodowych.
Wyjazdy dla klas LO i Technikum zaplanowane są na październik 2022 roku , a uczniowie tym razem pojadą do słonecznej Italii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony