ZSP w Krynicy-Zdroju: wojewódzki sukces Wiktorii Sekuły

Uczennica Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju – Wiktoria Sekuła z klasy 3ABp LO laureatką Wojewódzkiego Konkursu Historycznego.
W Nowym Sączu odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Mój Region – Moja Duma, Moje Miasto – Moja Duma”. Konkurs organizowany jest pod honorowym patronatem Kuratorium Oświaty w Krakowie. Była to już kolejna jego edycja. W pierwszym etapie uczniowie przygotowali prezentację i pracę na tematy opracowane przez organizatorów konkursu. Etapy drugi i trzeci  polegały na napisaniu testu i odpowiedzi ustnej na pytania sprawdzające znajomość historii naszego regionu.
Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju reprezentowali w nim Wiktoria Sekuła z klasy 3 ABp LO i Łukasz Choroszczak z klasy 2C LO.
– Miło nam poinformować o sukcesie Wiktorii, która została laureatką konkursu i z racji zajęcia trzeciego miejsca w kategorii szkół ponadpodstawowych otrzymała nagrodę w postaci stypendium z Funduszu Stypendialnego im. Braci Potoczków. To pierwsza w historii naszej szkoły laureatka tego konkursu, która dzięki znajomości historii Sądecczyzny zdobyła stypendium – mówi dyrektor szkoły Maria Aleksander-Pisz.
Łukasz Choroszczak zdobył dyplom finalisty Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. Opiekunem uczniów był Włodzimierz Godek – nauczyciel historii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony