Zwycięskie sądeczanki

Zespół koszykarek U-17 UKS Żak Nowy Sącz rozegrał kolejny mecz ligowy pokonując rywali z Bochni, choć łatwo nie było.

UKS Żak Nowy Sącz – MOSiR Bochnia 54:46 (10:14, 20:12, 10:12, 14:8)

Sędziowały: Sabina Kosakowska i Anna Orzeł.

UKS Żak: Wiktoria Mróz 14, Anna Olchawa 12 (2×3), Zofia Kamińska 11, Martyna Kurzydło 7, Dominika Kalinowska 6, Martyna Kantor 4, Nadia Klimek, Karolina Olchawa, Wiktoria Zegzda, Laura Bałuszyńska, Zuzanna Basta, Agata Podobińska.

MOSiR: Patrycja Dudek 22 (3×3), Iga Dziura 6, Martyna Juszczyk 6, Aleksandra Jacak 5, Karolina Możdżeń 5, Zofia Świder 2, Małgorzata Majewska, Zuzanna Cempura, Karolina Jacak, Gabriela Bej.

Podopieczne Dawida Kopca rozpoczęły mecz źle. Nieskuteczne akcje, złe podania i niecelne rzuty złożyły się na przegraną pierwszą kwartę. W drugiej sądeczanki wreszcie zaczęły grać pewnie poid koszami co przełożyło się na wygraną i prowadzenie do przerwy 10:26. Po zmianie stron mecz w dalszym ciągu był zacięty, a wynik niepewny. Było to spowodowane słabą skutecznością pod koszami. Sądeczanki w dogodnych sytuacjach gubiły piłkę lub nie trafiały do kosza. Na szczęście rywalki też nie grzeszyły skutecznością i przed ostatnią kwartą wciąż prowadziły ale tylko 40:38. Ostatnie 10 minut gry to uważna obrona i szybkie kontry sądeczanek co ostatecznie dało upragnione zwycięstwo.