Zwycięskie starosądeczanki

Drugoligowe siatkarki zespołu Sandecja/Poprad Stary Sącz nie zawiodły. W kolejnym meczu pokonały drużynę z Kęt. Dzięki kompletowi punktów zespół Janusza Pasiuta umocnił się na piątym miejscu w tabeli, mając jeden mecz zaległy.

II liga kobiet

XIII Kolejka

Sandecja Poprad Stary Sącz – UMKS Kęczanin Kęty 3:1 (18:25, 25:14, 26:24, 25:21)

Sandecja/Poprad: Pierzga, Nowacka, Duda, Litawa, Szwala, Borkowska, K. Wojta – libero oraz Majerska.

UMKS: Maciaszczyk, Bizoń, Moskal, Drabińska, Błasiak, Młynarczyk, Sidło – libero oraz Łozińska, Pawińska, Flasz, Gibas.

To był ważny mecz dla obu drużyn bowiem obie ekipy sąsiadują ze sobą w tabeli. Ten fakt zaważył na grze. W pierwszym secie rywalki postraszyły starosądeczanki osiągając nieznaczną przewagę. Drugi set rozpoczął się od bardzo dobrych zagrywek zespołu ze Starego Sącza. Kilku punktowe prowadzenie dało spokój w grze podopiecznym Janusza Pasiuta, w konsekwencji wysokie zwycięstwo. W przerwie trener z Kęt bardzo głośno krzycząc pobudzał swoje siatkarki do lepszej gry. To dało efekt, bo po serii zagrywek i ataków kęczynianek rywalki prowadziły 6:1. W połowie seta inicjatywę przejęły gospodynie, ale o zwycięstwie zadecydowała gra na przewagi. Ostatnia część meczu przebiegała pod dyktando starosądeczanek, które wygrały mecz zgarniając komplet punktów.