Zwycięstwo sądeczan po dogrywce i koniec sezonu

To był ostatni mecz w rundzie zasadniczej sądeckiej drużyny. Po zaciętym spotkaniu i dogrywce udało się zwyciężyć. Dzięki zdobytym punktom sądeczanie zajęli 6 miejsce w tabeli.

Liga Juniorów Starszych – U-19

XII Kolejka

STK Wikar Nowy Sącz – MKS Skawa Wadowice 75:68 (8:7, 18:29, 17:15, 19:11, dogr. 13:6)

Sędziowały: Anna Orzeł oraz Sabina Kosakowska.

STK Wikar: M. Dziedzic 15, Sommer 14 (1×3), B. Michalik 10 (2×3), K. Michalik 9, Rosiński 9 (1×3), Ogorzały 7, Kogut 6, K. Milanowski 5 (1×3), Pięta, Klag, M. Milanowski, Pierzga.

MKS Skawa: Kowalski 18, Jabłoński 16, Bieniek 13 (1×3), Książek 9, Wacław 7, Świątek 5.

Spotkanie było emocjonujące, ale nie dlatego, że była znakomita gra. Wystarczy popatrzeć na wynik pierwszej kwarty (8:7), takie wyniki osiąga się kategorii najmłodszych zespołów. Później było nieco lepiej, ale mankamentem obu zespołów była kiepska skuteczność, błędy w obronie, gubione podania, itd…Na szczęście sądeczanie po dogrywce wygrali.

Był to ostatni mecz w tym sezonie juniorów starszych. Trochę to dziwne, że w połowie stycznia to już koniec. Kolejne rozgrywki dopiero w październiku

Zasadne jest więc pytanie po co trenować skoro grania jest tylko 4-5 miesięcy w roku ? Co robi KOZKosz by temu zaradzić?

Na szczęście młodzi koszykarze jeszcze pograją ale w rozgrywkach 3×3.