Zwycięstwo sądeczanek po walce

Nie był to łatwy mecz dla sądeczanek. Zespoły z Tarnowa zawsze były trudnym przeciwnikiem, ale tym razem zespół Leszka Obrzuta był lepszy pokonując rywalki.

Liga kadetek U-15

IX Kolejka

UKS Żak Nowy Sącz – MKS Pałac Młodzieży Tarnów 66:54 (18:13, 16:12, 14:19, 18:10)

Sędziowali: Sabina Kosakowska i Mariusz Nowacki.

UKS Żak: Zofia Kamińska 40 (5×3), Zuzanna Basta 16 (2×3), Laura Gargula 8, Martyna Kantor 2, Wiktoria Gądek, Alicja Witowska, Justyna Hubisz, Natalia Ściórka, Laura Bałuszyńska, Gabriela Dulak, Łucja Ciapała, Sandra Wójs.

KSM PM: Daria Siedlik 13, Emilia Mączko 12, Eliza Urban 9, Blanka Sutkowska 8, Liwia Winkowska 8, Paulina Sacha 4, Oliwia Hołda, Maja Tadel, Zofia Łabędź, Weronika Bańbor.

Od pierwszych chwil meczu sądeczanki zagrały szybko i co ważne skutecznie. Już pierwsza kwarta pokazała, że zespół z Tarnowa będzie miał ciężko. Najlepsza na boisku Zofia Kamińska wspomagana przez koleżanki seriami zdobywała punkty. UKS Żak do przerwy prowadził 34:26. Jednak taki wynik nie pozwalała na chwilę dekoncentracji tym bardziej, że rywalki w trzeciej części meczu zagrały lepiej i zrobiło się 48:45. Na szczęście czwarta kwarta znów należała do sądeczanek, które przeprowadzały szybkie akcje dogrywając do Kamińskiej, która zdobyła dla zespołu w tej części meczu 13 punktów.