Zwycięzcy Powiatowych Eliminacji Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na Sądecczyźnie

Zakończyły się Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Przez dwa dni sądeccy policjanci w Zespole Szkół Samochodowych oceniali wiedzę i umiejętności praktyczne uczniów szkół podstawowych z terenu Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego.

Organizatorem Powiatowych Eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym był Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, Urząd Miasta Nowego Sącza, Automobilklub Podkarpacki, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Zespół Szkół Samochodowych w Nowym Sączu oraz Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu, której funkcjonariusze tradycyjnie zaangażowali się, zarówno pod względem organizacyjnym, jaki i merytorycznym, w przeprowadzenie turniejów. Sądeccy policjanci m.in. przygotowali testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego i nadzorowali przebieg konkurencji.

– Turniej BRD, jak co roku cieszył się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Mówi Aneta Izworska Zespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. – Do zmagań przystąpiło blisko 100 uczniów z 20 szkół Sądecczyzny. Zadania turniejowe zostały podzielone na dwie części – teoretyczną (ogólny test wiedzy dotyczący przepisów ruchu drogowego i test skrzyżowań) oraz praktyczną (jazda rowerem po specjalnie przygotowanym torze przeszkód oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej).

Osobno rywalizowali uczniowie szkół z terenu miasta Nowego Sącza i z terenu powiatu nowosądeckiego. W kategorii wiekowej 10-12 lat najlepsze okazały się drużyny z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Nowym Sączu oraz ze Szkoły Podstawowej w Podolu-Górowej. Z kolei w kategorii 13-16 lat pierwsze miejsca zajęły zespoły uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Nowym Sączu oraz Szkoły Podstawowej w Podolu – Górowej.

Zwycięskim zespołom oraz najlepszym zawodnikom turnieju zostały wręczone puchary i nagrody. Teraz przed drużynami finał wojewódzkich eliminacji turnieju, który odbędzie się w dniach 21-22 maja br. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Mikluszowicach, w powiecie bocheńskim.

Wyniki końcowe:

GRUPA I (10-12 LAT) – MIASTO NOWY SĄCZ

 1. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Nowym Sączu
 2. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 8 w Nowym Sączu
 3. Szkoła Podstawowa nr 6 w Nowym Sączu

GRUPA I (10-12 LAT) – POWIAT NOWOSĄDECKI

 1. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Podolu-Górowej
 2. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jazowsku
 3. Szkoła Podstawowa im. mjra Henryka Sucharskiego w Żbikowicach

GRUPA II (13-16 LAT) – MIASTO NOWY SĄCZ

 1. Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Nowym Sączu
 2. Szkoła Podstawowa nr 6 w Nowym Sączu
 3. Katolicka Szkoła Podstawowa przy Parafii św. Heleny w Nowym Sączu

GRUPA II (13-16 LAT) – POWIAT NOWOSĄDECKI

 1. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Podolu-Górowej
 2. Szkoła Podstawowa im. mjra pil. Jerzego Iszkowskiego w Tęgoborzy
 3. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jazowsku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony