Arkadiusz Mularczyk oraz grupa działaczy PiS wyłoni kandydata na prezydenta Nowego Sącza – Ryszard Nowak musi czekać

Podczas konferencji prasowej poseł, a zrazem wiceszef PiS w Małopolsce oraz partii w Małopolsce poinformował, że do końca stycznia partia przedstawi kandydata na prezydenta Nowego Sącza i nie będzie to Ryszard Nowak.

Poseł Arkadiusz Mularczyk będzie odpowiadał za przygotowanie PiS do wyborów samorządowych w okręgu 14. obejmującym powiaty: gorlicki, limanowski, nowosądecki, nowotarski, tatrzański oraz Nowy Sącz.

– Dla PiS, dla nas priorytetami jest utrzymanie przewagi w sejmiku Małopolskim oraz w powiatach – mówił Arkadiusz Mularczyk. – W najbliższych dania, tygodniach będziemy się spotykać, rozmawiać i analizować, gdzie, kto ma największe szanse na elekcję. W Nowym Sączu naszym celem jest przejęcie władzy po obecnym prezydencie.

Dziennikarze pytali, kto ma największe szanse na popracie PiS. Wśród kilku nazwisk jest Iwona Mularczyk, Partyk Wicher, Michał Kądziołka oraz Ryszard Nowak.

– Warto przypomnieć, że 5 lat temu Ryszard Nowak wystąpił z PiS, nie angażował się i nie wspierał także naszej kampanii. – dodał Arkadiusz Mularczyk. – My mamy swoich kandydatów, którzy wyrażają wolę i chęć startu. Przez ostatni czas, cztery lata, pokazywali , że mają swoją koncepcję rozwoju miasta i regionu. Dzisiaj wiemy, że PiS wystawi swojego kandydata oczywiście po rozmowach, i akceptacji na poszczególnych poziomach i na końcu centrali. Trzeba też powiedzieć, że kadencja prezydenta Handzla budzi duże kontrowersje, głównie przez brak transparentności. Doprowadzimy do zmian w Nowym Sączu. Oczywiście nie wykluczamy współpracy z Ryszardem Nowakiem i jego środowiskiem. Warto podkreślić jedno – zostanie wybrana osoba, która ma największe szanse pokonać obecnego prezydenta miasta. Biorąc pod uwagę poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości w naszym mieście, wierzymy, że te wybory wygramy, choć zapewne wszystko rozstrzygnie się w drugiej turze (p.a. poseł AM nie wyklucza poparcia dla R. Nowaka w drugiej turzy jeśli tak by się stało).

Posłowie Barbara Bartuś i Patryk Wicher podkreślali fakt, że wiele pieniędzy popłynęło do regionu, do samorządów dzięki rządom Prawa i Sprawiedliwości.

Parlamentarzyści zapraszają mieszkańców do swoich biur poselskich, do współpracy i do dzielenia się swoimi pomysłami na rozwój regionu.

– Obecnie okręg 14. liczy tysiąc członków PiS – mówił Arkadiusz Mularczyk. – Chcemy zwiększyć tę liczbę i otworzyć się na nowe środowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony