Barciczanka z kompletem zwycięstw

To chyba jedyny, lub jeden z bardzo niewielu w polskich ligach piłkarskich przypadek. Zespół z Barcic – Barciczanka – wygrał wszystkie mecze w sezonie i z kompletem punktów wygrał nowosądecką okręgówkę. W ostatnim meczu ligowym podopieczni Mateusza Dwojaka rozgromili Harta Tęgoborze 9:0.

Barciczanka Barcice – Hart Tęgoborze 9:0 (5:0)

1:0 Maślejak 12, 2:0 Gryźlak 16, 3:0 Gryźlak 18, 4:0 Łukasik 34, 5:0 Małkowski 43, 6:0 Małowski 55 (karny), 7:0 Maślejak 60, 8:0 Białowodzki 66, 9:0 Korzym 84.

Barciczanka: Mrózek: Leśniak (46 Wańczyk), Basta (46 Janik), Gryźlak (55 Wiewióra), Zwiślan, Zygmunt (55 Stańczak), Miechurski, Łukasik, Małkowski, Maślejak (60 Białowodzki), Korzym.

Hart: Rybus: Hajduga, Szabla, Kuźma, Bahusevich, P. Bodziony, M. Bodziony, Kociołek, Chochliński (46 Znamirowski), Sromek (46 Zając), Zieliński.

Wynik meczu nie mógł być inny. Zdecydowanym faworytem spotkania była Barciczanka, która ma w swoim składzie kilku piłkarzy jeszcze do niedawna w I lidze. Gospodarze od pierwszych chwil meczu zdecydowanie przeważali. Na bramkę gości sunął atak za atakiem. Festiwal strzelecki otworzył Maślejak, kilka minut później ładną akcją popisał się Gryźlak, 120 sekund po drugim golu ten sam zawodnik podwyższył wynik na 3:0. Rywale próbowali ataków, a po jednym z nich tylko znakomita parada Mrózka uchroniła Barciczankę przed utratą gola. Mając 5 goli w zapasie po przerwie gospodarze już nie forsowali tempa gry, choć zaaplikowali gościom jeszcze 4 kolejne, celne trafienia.

Barciczanka zakończyła sezon z kompletem zwycięstw. Teraz czeka na rywala w drodze do IV ligi. Mecze barażowe zostaną rozegrane w przyszłym tygodniu. Pierwszy w niedzielę, rewanż w środę.