Będą budować wodociąg i kanalizację w Popowicach

Za ponad 5 mln zł chcą wybudować wodociąg i kanalizację w Popowicach. Burmistrz Jacek Lelek podpisał umowę na tę inwestycję z firmą Pawlimex z Limanowej.

– Od dawna mówiłem, że będziemy docierać z kanalizacją i wodociągami wszędzie tam, gdzie jest to uzasadnione ekonomicznie i możliwe technicznie – mówi burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek. – Teraz przyszedł czas na Popowice, na jego część, tę blisko Popradu. Inwestycja obejmie prawie 50 domów. Zainteresowanie mieszkańców takim rozwiązaniem jest spore, co mnie cieszy. Oczywiście takich miejsc jest więcej. W kolejce są Gołkowice Górne, Skrudzina, Myślec, itd. Wszystko jest uzależnione od zabudowy w tych miejscowościach, im bardziej zwarta tym lepiej.
Inwestycja będzie kosztowała 5 190 600 zł. W systemie zaprojektuj i wybuduj, a zadanie będzie realizował Pawlimex ze Starej Wsi koło Limanowej.

– Podpisy pod umową złożył szef przedsiębiorstwa Paweł Wojak, obecny był również sołtys Popowic Wojciech Jurecki – dodaje Jacek Lelek. – Wykonawca ma opracować niezbędną dokumentację, a później wybudować. Na realizację tej inwestycji czekamy z niecierpliwością.
Warto wiedzieć: Popowice to niewielka wieś w gminie Stary Sącz, koło Cyganowic. Liczy ok. 700 mieszkańców, a pierwsza wzmianka o miejscowości pochodzi z 1432 roku, którą w swoich dokumentach umieściła ksieni klasztoru Klarysek.
Zadanie finansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony