Coś dla dzieci i dorosłych + fotogaleria

Teatr REDUTA ŚLĄSKA z Chorzowa zaprezentował dzisiaj podczas 26. Jesiennego Festiwalu Teatralnego spektakl „Bleee”. To bardzo kolorowe, rozśpiewane i mądre przedstawienie.

Małe dzieci i nieco starsze bawiły się znakomicie. U niektórych, tych najmniejszych scena wywoływały obawy, więc wychodziły, ale tylko na chwilę, by szybko wrócić, tak ich fabuła wciągnęła.

Jak można przeczytać w programie to „familijny spektakl z piosenkami dla widzów od 5 – 100 lat. Spektakl mówiący o zwątpieniu i wierze, przełamywaniu kompleksów i odnajdywaniu piękna w sobie. Poruszający również temat przyjaźni, ekologii oraz ochrony naszej planety. Skierowany i przewidziany dla całych rodzin, jest pretekstem do łączenia młodych i seniorów. To spektakl zabawny, rozśpiewany, ale przede wszystkim eksponujący treści związane z upośledzeniem i pokrzywdzeniem przez los. Przez zabawę prowokuje do zmiany stosunku do istot „innych” w naszym środowisku. Prowokuje do wyciągania wniosków, że w kontaktach ważne są wartości wewnętrzne, pozytywne cechy niewidoczne dla oczu. Spektakl uczy pokory wobec odrzuconych i wykluczonych”.

Teatr REDUTA ŚLĄSKA z Chorzowa

„BLEEE” – spektakl familijny

Autorka: Malina Prześluga

Reżyseria: Mirosław NEINERT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony