Gminny Ośrodek Kultury w Nowojowej na miarę XXI wieku

To było wielkie wydarzenie w gminie Nawojowa, ale również w powiecie nowosądeckim. Po latach marzeń i budowy oddano do użytku nowy Gminny Ośrodek Klutury. Jest to obiekt na miarę XXI wieku, z piękną salą widowiskową na 315! miejsce, z dużym zapleczem dla różnych form rozwijania kultury. GOK poświęcił ks. bp Leszek Laszkiewicz.

– To było nasze wielkie marzenie, by mieć w Nawojowej taki obiekt – mówił wójt gminy dr inż. Stanisław Kiełbasa. – Wszystko zaczęło się w 2015 roku. Miała tu być szkoła, ale kiedy zlikwidowano Gimnazja trzeba było wymyśleć nową funkcję. I tak dzisiaj mamy nowoczesny GOK. Oczywiście nie brakowało problemów. Kilka razy trzeba było zmieniać projekt, szukać pięniędzy, itd…Ale dzięki pomocy władz państwa, posłów Ziemi Sądeckiej mamy to. Wszystkim bardzo dziękuję. Koszt całości to ponad 17 mln zł. Jedna trzecia kwoty to fundusze gminy. Mamy piękny obiekt, który będzie można wykorzystać na koncerty, spotkania, sympozja, a wiem, że już dzisiaj grudzień mamy wypełniony.

Nie krył radości i wzruszenia dyrektor GOK od 30 lat Jan Kulpa. – Jest, marzenia się jednak spełniają – dodał. – Gmina Nawojowa, to nie tylko folklor, który jest dla nas ważny. To również teatr, a chcemy aby obecny był taniec towarzyski. Mamy tu znakomite miejsce na wystawy malarstwa, rzeźby czy fotografii. Mamy wiele pomysłów. W przyszłym roku, ale nie chcemy być konkurnecją dla Festiwalu Teatralnego, zaproponujemy coś specjalnego. A teraz jako, że mamy za pasem grudzień będzie wiele imprez związanych ze świętami oraz spektakl teratralny.

Szczęśliwa była również Zofia Skwarło, animatorka folkloru, od lat zajmująca się kulturą. – Marzyłam o takim ośrodku kultury od 30 lat – mówiła. – To jest po. prostu cudo. Mamy przepiękny cudo, gdzie będzie mógł realizować swoje pasje

Podczas uroczystego otwarcia, które okraszone było koncertami i występami nie brakowało wielu gości. Było posłowie RP: Partyk Wicher, któremu bardzo dziękował za pomoc ójt gminy. Byli Arkadiusz Mularczyk, Piotr Lachowicz, senator Wiktor Durlak, radni gminy, budowaniczy GOK i oczywiście mieszkańcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony