Kolejna odsłona Bonawentury w Starym Sączu.

To już 12 edycja wyjątkowego festiwalu podróżniczego w Starym Sączu. Festiwal Przygody i Podróży Bonawentura, powstał jako hołd i upamiętnienie tragicznie zmarłego w 2010 roku Tomasza Bonawentura-Knapika, lokalnego podróżnika. Od wielu lat w okresie wiosennym w miasteczku odbywają się tematyczne pokazy, spotykania z podróżnikami, warsztaty, degustacje lokalnych potraw i wegańskiego jedzenia inspirowanego różnymi stronami świata czy pokazy tematycznych filmów.

Jak co roku w starosądeckim sokole na scenie powitamy znanych i cenionych podróżników. W tym roku będą osoby bezpośrednio związane z “Kontynenty“. „Kontynenty” to niezależne polskie pismo o podróżowaniu – magazyn reporterów, pisarzy, fotografów, podróżników – na rynku już od 1964 roku (z przerwą w latach 1989-2011). „Kontynenty” tworzone są przez ludzi z pasją oddających odległe kraje dzięki reportażom, wywiadom i opowieściom. Obyczaje, obrzędy przygody i ludzie oddani za pomocą zdjeć i słów. Patronem duchowym pisma jest Ryszard Kapuściński, którego nieznane fotografie były w „Kontynentach“ prezentowane już trzykrotnie. Bez wątpienia to ważny tytuł w którym znaleźć można nowinki z literatury podróżniczej.

Ciekawe prelekcje i opowieści, starannie wyselekcjonowane filmy, pierogi nad miastem, konkursy z nagrodami i wile innych atrakcji to nie wszystko. W tym roku po raz pierwszy w programie Bonawentury znajdzie się eksperymentalny blok mikro-opowieści w formule “open”. „Historia jednego zdjęcia” to nowy pomysł. Każdy chętny (początkujący, amatorzy, zawodowcy) będzie miał swoje 5 minut na przedstawienie historii jednego zdjęcia. Opowiadanie krótkich historii z podróży: nie ważne gdzie, nie ważne kiedy, nie ważne po co może stać się przepustka do zaprezentowanie swojej historii podczas bloku D w niedzielę w trakcie festiwalu. Kto wie może za rok to właśnie ,,Historia jednego zdjecia” stanie się przepustka do zastania prelegentem?

Eliminacje do “HJZ” odbędą się późnym wieczorem (ok. 23.00) w sobotę 24.II w Leśniczówce Przysietnica.

Bilety na festiwal Bonawentura czekają, podobnie jak eliminacje do ,,Historii jednego zdjęcia”.

Zapraszamy!

Więcej o festiwalu: klik

Bilety do nabycia: klik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony