Kryniczanka z wizytą w Brukseli

W 2021 roku Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju został zarekomendowany przez Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu do udziału w projekcie #MłodziMalopolanie.EU. Na zakończenie roku szkolnego zostali zaproszeni do Brukseli.

Podczas wydarzeń online i spotkania w Krakowie, Młodzi Małopolanie z 18 szkół średnich poznawali zagadnienia związane z Unią Europejską i Funduszami Europejskimi oraz ich wykorzystaniem w Małopolsce.

– Ostatnim etapem projektu, który ze względu na pandemię zakończył się w czerwcu 2022 roku był wyjazd studyjny do Brukseli, w którym uczestniczyła nauczycielka przedmiotów zawodowych Ewa Madzik – Kania – koordynatorka projektu w naszej szkole – mówi dyrektor placówki Maria Aleksander-Pisz. – W czasie podróży odwiedziła instytucje unijne, spotkała się z ich pracownikami i poznała lokalne inwestycje przeprowadzone ze wsparciem środków europejskich, złożyła wizytę w Komisji Europejskiej, zwiedziła Parlament Europejski i siedzibę Komitetu Regionów. To ogromne wyróżnienie dla naszej szkoły, która znalazła się wśród 18 szkół ponadpodstawowych Małopolski, wytypowanych do projektu, to również wyróżnienie dla naszej koordynatorki projektu, która doświadczenia tej wizyty na pewno przełoży na pracę z młodzieżą-dodaje dyrektor szkoły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony