Krzysztof Kurzeja ze Złotym Jabłkiem Sądeckim

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wręczył dzisiaj Złote Jabłko Sądeckie Krzysztofowi Kurzei. To funkcjonariusz Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu, który przechodzi na emeryturę i jednocześnie prezes OSP w Jazowsku.

– Pan Krzysztof zawsze wzorowo wykonywał swoje zadania i dbał o bezpieczeństwo naszych granic – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Dodatkowo, jako strażak ochotnik od wielu lat współpracuje z samorządem powiatowym nad poprawą bezpieczeństwa w naszym regionie. Dba również o rozwój OSP w Jazowsku, a szczególnie o kolejne pokolenia druhów wstępujących do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Krzysztof Kurzeja zorganizował wiele szkoleń związanych z ochroną przeciwpożarową i ratownictwem medycznym, a także pozyskuje nowoczesny sprzęt dla strażaków, w tym samochód z napędem 4×4.

Wraz z Krzysztofem Kurzeją, na emeryturę przeszło dwóch funkcjonariuszy: Stanisław Orzeł i Piotr Sikorski. Wiele ciepłych słów powiedział o pogranicznikach gen. bryg. SG Stanisław Laciuga oraz bezpośredni przełożeni funkcjonariuszy. Podkreślili pełną zaangażowania wieloletnią służbę i ich zasługi w zabezpieczaniu granic.

Fot. Maria Olszowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony