Rolnicy będą protestować! Szykują się gigantyczne utrudnienia w ruchu

W całym kraju zorganizowany zostanie protest rolników, nie ominie on również Nowego Sącza. Sytuacja polskiego rolnika jest bardzo trudna i z roku na rok stale się pogarsza, dlatego Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych „Solidarność” zdecydował o ogłoszeniu strajku generalnego. Kierowcy muszą liczyć się z gigantycznymi utrudnieniami na drogach. Udział w manifestacji zadeklarowało kilkaset osób.


W piątek (9 lutego) o godz. 10:00 rolnicy z powiatu nowosądeckiego i okolic spotkają się na parkingu, który znajduje się naprzeciwko „Białego Klasztoru” w Nowym Sączu. Po godz. 11:00 wyruszą oni traktorami z Ronda Solidarności w kierunku Ronda Jana Pawła II (tam i z powrotem) i będą protestować maksymalnie do godz. 16:00.Jakie są główne przyczyny strajku? – Napływ produktów rolnych z Ukrainy, ograniczenia narzucone rolnikom przez Zielony Ład, czy zbyt wyśrubowane wymogi środowiskowe we Wspólnej Polityce Rolnej to przyczyny kryzysu, który zagraża przetrwaniu gospodarstw rolnych – zakomunikowała Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych.

Ogólnopolski protest rozpocznie się blokadą wszystkich przejść granicznych Polski z Ukrainą wraz z blokadami dróg i autostrad. Rolnicy muszą zawalczyć o lepszą przyszłość, podkreślają jednak, że organizowany strajk jest apolityczny.


Agnieszka Michalik
Fot.: Wiadomości Rolnicze Polska (zdjęcie ilustracyjne)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony